fbpx

Meclis çatısı altında on sekiz ihtisas komisyonu bulunmaktadır. Bunlar: Adalet Komisyonu, Anayasa Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Bayındır, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Dilekçe Komisyonu, Dışişleri Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, İnsan hakları İnceleme Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu, Çevre Komisyonu.

Komisyon detayları için tıklayınız.

KOMİSYONA BAĞLI DOSYALAR

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde hazırlanan ikinci bütçe olan 2020 Bütçesi 1 Trilyon Türk Lirasını aşan ilk bütçe oldu. Meclisteki bütçe maratonu 6 Kasım'da Plan ve Bütçe Komisyonunda başlıyor. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

05 KASIM 2019

2019 bütçesi 23 Ekim'de itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

24 EKİM 2018

2017 bütçesi 2 Kasım itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonunda görülmeye başlandı. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

03 KASIM 2016

21 Temmuz 2016’da ilan edilen OHAL 18 Nisan 2018'de ise yedinci kez üç ay süreyle uzatıldı. OHAL kapsamından şimdiye kadar 32 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. Peki OHAL dönemi ve KHK’lar hayatımızı nasıl etkiliyor?

18 EKİM 2016