fbpx
DOSYALAR

Meclisin yasama faaliyetleri hakkında, doğru, güvenilir, anlaşılır bilgiye ulaşın, uzman görüşlerini okuyarak farklı bakış açıları edinin, kendi fikirlerinizi paylaşın!

Uzun süredir kamuoyunda tartışılan sosyal medya düzenlemesi 21 Temmuz'da Meclise sunuldu. Teklif ile günlük erişimi bir milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal medya mecraları en bir kişiyi Türkiye'de temsilci olarak belirleyecek.

21 TEMMUZ 2020

AK Parti ve MHP grupları tarafından hazırlanan barolar hakkında düzenlemeler içeren 28 maddelik kanun teklifi 30 Haziranda Meclis Başkanlığına sunuldu. Teklif ile avukat sayısı 5000'den fazla olan illerde 2000 avukat bir araya gelerek baro kurabilecek.

30 HAZİRAN 2020

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde hazırlanan ikinci bütçe olan 2020 Bütçesi 1 Trilyon Türk Lirasını aşan ilk bütçe oldu. Meclisteki bütçe maratonu 6 Kasım'da Plan ve Bütçe Komisyonunda başlıyor. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

05 KASIM 2019

2019 bütçesi 23 Ekim'de itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

24 EKİM 2018

1 Ekim'de Meclis Başkanlığına sunulan İçtüzük Değişikliği Teklifi 0 Ekim'de TBMM Genel Kurulunda kabul edilip Meclis kararı oldu. Yeni sistemde Meclisin üstlendiği görevleri tam anlamıyla yerine getirebilmesi açısından İçtüzük değişikliği büyük önem taşıyor. Hem var olan İçtüzük Değişikliği Teklifinin getireceklerini hem de yeni sisteme göre başka nelerin değişmesi gerektiğini "İçtüzük değişikliği 2018" dosyamızda sizler için hazırladık.

04 EKİM 2018

Kamuoyunda uzun süredir tartışılan çocuğa yönelik istismarın önlemesine yönelik olarak hazırlanan Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” 09 Nisan'da Meclis Başkanlığına sunuldu. Peki tasarı yasalaşırsa ne gibi değişiklikler olacak? Sizler için hazırladık.

16 NİSAN 2018