fbpx

Kişisel veri nedir, kişisel verileri izlenenlerin temel hak ve özgürlükleri neler, tasarı özel hayatın gizliliğini nasıl etkileyecek, kişisel verileri toplayanların yükümlülükleri neler olacak?

17 EYLÜL 2016

Dosya hakkında bir bakışta bilgi sahibi olun!

Dosyanın hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olun!

Bu bizi neden ilgilendiriyor, hayatımızda neler değişecek keşfedin!

GÜNCELLEMELER

Bu dosyayla ilgili uzman görüşlerini okuyarak bakış açısı kazanın, kendi fikirlerinizi paylaşarak sesinizi duyurun, dosya kamuoyunda nasıl konuşuluyor; medyada yer alan haberleri ve yapılan çalışmaları inceleyin!

Ekin Karaca - "Demokrat Yargı Eş Başkanı ve İzmir Hakimi Dr. Orhan Gazi Ertekin, düzenlemenin Gülen Cemaati'ne karşı yapıldığını ifade ederken, Türkiye'de yargının özellikle son 10 yıldır iktidar ilişkileriyle doğrudan alakalı olduğu görüşünde."

13 HAZİRAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Hakan Cem Topal - "Bu yasa bence 2000 yıl sorunu, liradan 6 sıfır atılması gibi olaylarla eşdeğer bir yasa. Bu yasanın yorumlanması sadece hukukçuların veya danışmanların eline bence asla bırakılmamalı."

08 HAZİRAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

T24 - "Partinin başvuruyu saat 14:00'de yapacağı açıklandı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir başvuruyu parti adına yapacak."

03 HAZİRAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Uluslararası Hukuk Bülteni - "Kişisel veriler yaygın olarak kaydedilmekte ve işlenmektedir. Özellikle sanal alemde bu bilgilerin çok sık olarak işlendiği hatta kötüye kullanıldığı görülmektedir."

30 MAYIS 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Kazete - "Alternatif Bilişim Derneği yöneticisi Prof. Dr. Melih Kırlıdoğ, yasanın bir fişleme aleti olarak kullanılmasını kolaylaştıran birçok "istisnayı" içerdiğini belirterek, yasa ile ilgili yürütmenin durdurulmasını istedi."

27 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Fikret İlkiz - "Kişisel veri kavramı, belirli veya kimliği belirlenebilir olmak şartıyla, bir kişiye ilişkin bütün bilgileri ifade eder. İlk adımda bireyin sadece kimliğini ortaya koyan bilgiler kişisel veridir."

25 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Haber X - "AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, mahremiyet güvenliğini de içine alan düzenlemenin güçlü toplum hedefine doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi."

23 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Oktay Dursun - "Bu sözü söylen hacker, Wikileaks sitesinin kurucusu ve “Cablegate” adı ile bilinen ABD diplomatik belgelerinin webde yayınlanması nedeniyle, 2012 yılından beri Ekvator Londra Büyükelçiliğinde sığınmacı olarak yaşayan Julian Assange!"

23 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Doç. Dr. Hakan Hekim - "Verilerin paylaşıldığı sitede yayınlanan mesajında Anonymous, teknik altyapımızın “darmadağınık ve zafiyetlerle dolu” olduğunu belirterek Türk yetkililerin siber güvenlik uygulamalarını alaycı ifadelerle eleştirmekte."

23 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Bahadirhan - "Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanunu’nun Getirdikleri isimli konferansta konuşmacılar birbirinden önemli bilgiler aktardı. Ben de aklımda kalan ve not alabildiğim bazı noktaları sizlere aktarmak istiyorum."

22 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Füsun Sarp Nebil - "Getirilen düzenleme ise sosyal medya, internet bankacılığı, global transferler ve akıllı telefonların dijitalleştirdiği yeni dünyada vatandaşların kendi verileri üzerinde kontrolünü arttırıyor."

19 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?

Ali Ilıcak - "Yeni çağın simgesi olan “büyük veri”, kişilerin durumlarına ve davranış yapılarına ilişkin bilgilerden oluşuyor. Ancak bu bilgilerin kişinin rızası olmadan toplanması, işlenmesi ve üçüncü kişilere aktarılması gibi konular, gelişmiş ülkelerde uzun zamandır temel kişisel hakların ihlali olarak sınıflandırılıyor."

16 NİSAN 2016
NASIL KONUŞULUYOR?