fbpx

1 Ekim'de Meclis Başkanlığına sunulan İçtüzük Değişikliği Teklifi 0 Ekim'de TBMM Genel Kurulunda kabul edilip Meclis kararı oldu. Yeni sistemde Meclisin üstlendiği görevleri tam anlamıyla yerine getirebilmesi açısından İçtüzük değişikliği büyük önem taşıyor. Hem var olan İçtüzük Değişikliği Teklifinin getireceklerini hem de yeni sisteme göre başka nelerin değişmesi gerektiğini "İçtüzük değişikliği 2018" dosyamızda sizler için hazırladık.

4 EKİM 2018

Dosya hakkında bir bakışta bilgi sahibi olun!

Dosyanın hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olun!

Bu bizi neden ilgilendiriyor, hayatımızda neler değişecek keşfedin!

GÜNCELLEMELER

Bu dosyayla ilgili uzman görüşlerini okuyarak bakış açısı kazanın, kendi fikirlerinizi paylaşarak sesinizi duyurun, dosya kamuoyunda nasıl konuşuluyor; medyada yer alan haberleri ve yapılan çalışmaları inceleyin!

İçtüzük Değişiklik Teklifini görüşmek için bir araya gelen Anayasa Komisyonu toplantısı uzlaşı ile geçti. Görüşmeler sonunda metnin 4 maddesi metinden çıkarıldı, 11 maddede de ortak önerge ile değişikliği gidildi. Değişiklik Mecliste görüşülüp kabul edildi ve Meclis kararı oldu.

09 EKİM 2018
GÜNCELLEMELER

Önümüzdeki günler için Meclis gündeminin ilk sıralarında İçtüzük değişikliği yer alıyor. Peki yeni sisteme göre İçtüzükte neler değişmeli?

04 EKİM 2018
GÜNCELLEMELER